Če je tvoje delo predvsem pisarniško, potem imaš velike možnosti, da te dobi sindrom karpalnega kanala. Jaz sem pred tremi leti prišel delat v eno uspešno podjetje. Resnično sem bil vesel svoje prve zaposlitve. Tako sem mislil na vse drugo, samo na sindrom karpalnega kanala ne. Vedel sem, da večurno sedenje ni dobro, zato sem se, vsako uro vstal in pretegnil, časa za telovadbo ni bilo. Poskrbel sem, da sem vedno lepo ravno sedel, da je moja hrbtenica bila v pravem položaju. Včasih sem na to tudi pozabil, ker sem imel veliko dela in sem se še dokazoval.
Ko je preteklo leto na naokoli, pa je mene začela boleti roka. Kar tako naenkrat. Bil sem v službi in začel sem čutiti pekoč občutek v roki. Ker sem že nekaj časa delal, sem sklepal, da je zapestje utrujeno in da če bom zapestje razmigal, da bo boljše. Res je bilo boljše, vendar za kratek čas. Nič mi ni bilo jasno. Vprašal sem sodelavca, ali ga je kdaj bolelo zapestje in kaj je naredil. On pa mi je povedal, da je imel sindrom karpalnega kanala in da to resnično kar fajn boli. Da se je pri njem tudi tako začelo z nežno bolečino, potem pa se je vse skupaj stopnjevalo, dokler ni šel na operativni poseg, ker ni mogel več normalno delati. Moram reči, da me je, kar stisnilo.
Za trenutek sem pustil tipkanje in obe zapestji dobro razgibal. Sodelavec mi je rekel, da če ima sindrom karpalnega kanala, mi to ne bo kaj dosti pomagalo, naj raje grem do zdravnika in naj mi on pove, kako je na stvari, da bom vedel, kako naj ravnam. Imel je čisto prav. Obiskal sem zdravnika, ki mi je povedal, kako naj blažim sindrom karpalnega kanala in da bo sedaj šele slika pokazala, kako stvari stojijo, do takrat pa naj ne obremenjujem preveč zapestja.